Divan Sazı

Divan Sazı

Üretimde kullandığımız Divan Saz teknelerimiz oyma ve yaprak olarak 2 model mevcuttur.. Ağaçlarımız çok özel makinelerde hassas bir şekilde biçilmekte özel ızgaralarda doğal olarak bekletilmektedir. Sap bağlantı takozları en az 3 parçadan olup sapın hareket etme şansını ortadan kaldırmaktadır. Yaprak dilimlerin oranları çok hassas yapılmaktadır. Uzun ve Kısa sap olarak imalatı yapılmaktadır.

İmalatı yaptığımız divan sazı tekne boyları 42, 43, 45, 46, 48, 50, 51cm arasında tekne boyları mevcuttur. çok özel yapılmış yaprak sazlarımızın da tekneleri en az 2 yıl bekletilerek imalata alınmaktadır.

Cilalar Polyester

Klavyeler Abanoz, Pelesenk, Nokta Sedef ve Sedef

Kapaklar (ses tahtası): Ladin, Kanada Ladini

Burgular Abanoz, Pelesenk

Tekneler Maun, Dut, Oyma Kestane, Oyma Dut

Grid View:
Quickview

Saz 130D-DU Yaprak Divan Saz Dut 45cm

(0)
Orders (0)
7.830,00 TL

Saz 130D-DU Yaprak Divan Saz Dut 45cmProfesyonel beklentilerinizi karşılayacak yaprak maun divan sazıdır. Sap ve Kapak ( Ses Tahtası ) itina ile seçilerek üretimi yapılmıştır. Dolgun sesi ve yumuşak çalımı ile Yöresel ve Tavır çalışmalarını yapabileceğiniz profesyonel divan sazı`dır. Eşik altı veya Ekolayzır takılacak şekilde dizayn edilmiştir. Çif..

Quickview

Saz DS45K Oyma Kestane Divan Saz 45cm

(0)
Orders (0)
14.400,00 TL

Saz DS45K Oyma Kestane Divan Saz 45cmProfesyonellerin beklentilerini karşılayacak bir enstrümandır. Oyma Kestane teknesi 10 yıl ve üzeri kurutulmuş ve dinlendirilmiştir.Sap ve kapak özenle seçilerek 4–5 yıl arasında fırınlandırılarak dinlendirilmiştir. Sap atma ve kapak çökme gibi problemler rastlanmamaktadır.Tekne boyları tamamen el oyması olduğu ..

Quickview

Saz DS45Y-EQM Teber Divan Saz Maun 45cm

(0)
Orders (0)
12.600,00 TL

Saz DS45Y-EQM Teber Divan Saz Maun 45cmProfesyonel beklentilerinizi karşılayacak yaprak maun teber divan sazıdır. Sap ve Kapak ( Ses Tahtası ) itina ile seçilerek üretimi yapılmıştır. Dolgun sesi ve yumuşak çalımı ile Yöresel ve Tavır çalışmalarını yapabileceğiniz profesyonel divan sazı`dır. Eşik altı veya Ekolayzır takılacak şekilde dizayn edilmiş..

Quickview

Saz DS45YK-MA Yaprak Divan Saz Maun 45cm

(0)
Orders (0)
7.875,00 TL

Saz DS45YK-MA Yaprak Divan Saz Maun 45cmProfesyonel beklentilerinizi karşılayacak yaprak maun meydan divan sazıdır. Sap ve Kapak ( Ses Tahtası ) itina ile seçilerek üretimi yapılmıştır. Dolgun sesi ve yumuşak çalımı ile Yöresel ve Tavır çalışmalarını yapabileceğiniz profesyonel divan sazı`dır. Eşik altı veya Ekolayzır takılacak şekilde dizayn edilm..

Stokta yok
Quickview

Saz DS50K Oyma Kestane Divan Saz 50cm

(0)
Orders (0)
15.750,00 TL

Saz DS50K Oyma Kestane Divan Saz 50cmProfesyonellerin beklentilerini karşılayacak bir enstrümandır. Oyma Kestane teknesi 10 yıl ve üzeri kurutulmuş ve dinlendirilmiştir.Sap ve kapak özenle seçilerek 4–5 yıl arasında fırınlandırılarak dinlendirilmiştir. Sap atma ve kapak çökme gibi problemler rastlanmamaktadır.Tekne boyları tamamen el oyması olduğu ..

Quickview

Saz DS50YK-MA Yaprak Divan Saz Maun 50cm

(0)
Orders (0)
7.155,00 TL

Saz DS50YK-MA Yaprak Divan Saz Maun 50cmProfesyonel beklentilerinizi karşılayacak yaprak maun meydan divan sazıdır. Sap ve Kapak ( Ses Tahtası ) itina ile seçilerek üretimi yapılmıştır. Dolgun sesi ve yumuşak çalımı ile Yöresel ve Tavır çalışmalarını yapabileceğiniz profesyonel divan sazı`dır. Eşik altı veya Ekolayzır takılacak şekilde dizayn edilm..

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)